Strona główna Rodzina Czym kierować się wybierając ubrania dla noworodka?

Czym kierować się wybierając ubrania dla noworodka?

272
PODZIEL SIĘ

Przyjście dziecka na świat to bardzo ważny moment dla każdego rodzica. Dorośli nie mogą jednak oddać się tylko błogiej radości. Muszą odpowiednio wcześnie zaplanować kwestie między innymi związane z wyborem właściwych ubranek dla noworodka. Co wziąć pod uwagę, nabywając takie elementy garderoby? Oto kilka naszych rad w tym aspekcie.

Jaki wybrać rozmiar ubranek?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu rodziców i ciężko znaleźć na nie jednoznaczną odpowiedź. Niektórzy twierdzą, że dzieci zazwyczaj mają podobną wagę, co ich rodzice w momencie narodzin. Na szczęście technologia jest w dzisiejszych czasach tak rozwinięta, że nie trzeba opierać się tylko na takich przewidywaniach. W wykonywanych badaniach, na kilka dni przed porodem, można dowiedzieć się, jaka będzie mniej więcej waga noworodka. Jeśli chodzi o długość, to ciężko ją perfekcyjnie oszacować.

Zazwyczaj jednak warto zaopatrzyć się w najbardziej uniwersalny rozmiar 56 (i najbliższe tej wartości). Zawsze można też kupić ubranka dla niemowlaka, kiedy konkretny wzrost będzie już podany. To zadanie dla przyszłego ojca, dlatego musi on zdawać sobie sprawę, żeby nie zapomnieć o tej kwestii i w razie czego kupić bardziej dopasowany rozmiar.

Sklep z ubrankami dla dzieci ubierzdziecko.pl posiada wiele niezbędnych artykułów dziecięcych – kocyki, zabawki, odzież

Co wziąć pod uwagę wybierając ubranka dla niemowlaków?

Najważniejsze są jakość materiału oraz użyteczność wybranych elementów garderoby. Trzeba podkreślić, że najbardziej polecane są ubranka dla niemowlaków, które zostały z włókien naturalnych. Warto zauważyć, że powinny być one wolne od zbędnych dodatków i aplikacji. Wszystko dlatego, że te elementy mogą powodować odparzenia czy uczulenia. Tak naprawdę nie wiemy, jak nowo narodzone dziecko będzie reagowało na tego typu elementy. Warto zatem postawić na naturalne materiały, które dają największe prawdopodobieństwo, że dzieci będą je odpowiednio tolerować.

Przyjmuje się, że najlepiej decydować się na ubranka dla niemowlaków w jasnych barwach. Dlaczego? Warto wiedzieć, że barwniki również mogą powodować rozmaite uczulenia. Najlepiej decydować się na ubranka dla niemowlaków z bawełny certyfikowanej. Jest to gwarancja, że w danym elemencie garderoby nie znalazły się żadne szkodliwe związki chemiczne o stężeniu, które w różny sposób może być niebezpieczne dla noworodka. Nie wolno bagatelizować tej kwestii.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiału, ale także na jego funkcjonalność. Wygodne ubranka dla niemowlaków posiadają rozpinanie z przodu, które jest zlokalizowane przy pielusze. Szczególnie rekomenduje się zaś elementy garderoby rozpinane na całej długości, które ułatwiają przebieranie dziecka oraz zmienianie pieluszki itd. Trzeba pamiętać, że zazwyczaj niemowlaki nie do końca tolerują – przynajmniej w pierwszych dniach – ubieranie przez głowę, dlatego warto oszczędzić im tego stresu.

W jakie ubranka dla niemowlaka należy zaopatrzyć się? Niewątpliwie jest to body, pajac, czapeczka bawełniana, nieuciskające skarpetki oraz specjalne łapki na rączki. Taki zestaw jest wystarczający dla noworodka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here