Strona główna Rozrywka Do czego możemy wykorzystać stare T-shirty?

Do czego możemy wykorzystać stare T-shirty?

327
PODZIEL SIĘ

Jeśli wydaje ci się, że stare koszulki nie mogą się już do niczego przydać, to jesteś w błędzie. Możemy wykonać z nich naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Poniżej znajdziecie kilka rozwiązań i inspiracji.

Moda na wykorzystywanie starych i zużytych przedmiotów nadal trwa, a co za tym idzie pojawiają się coraz to nowsze pomysły na przeróbki poszczególnych rzeczy. Z pewnością każdy w swojej szafie znajdzie zużyte t-shirty, w których już nie będzie chodził. Jednak zamiast je wyrzucać możemy wykorzystać w bardzo ciekawy sposób. I nie muszą one służyć tylko jako bawełniane ściereczki do wycierania kurzu. Wystarczy trochę kreatywności, chęci oraz czasu.

Nietypowe zastosowanie T-shirtów

Jednym z ciekawszych pomysłów na wykorzystanie starych koszulek jest stworzenie z nich dywanika. Sposób nie jest zbyt skomplikowany, jednak nieco czasochłonny. Pierwszym krokiem będzie pocięcie koszulek na cienkie paski długości ok. 10-15 centymetrów, szerokie na dwa centymetry. Oprócz tego niezbędny będzie kawałek antypoślizgowej maty, do której przymocujemy poszczególne paski. Możemy tworzyć na dywaniku różnego rodzaju wzory, stosując różne kolory koszulek.

Istnieje jeszcze drugi sposób na stworzenie dywaniku z koszulek. W tym przypadku pasy powinny być nieco szersze – ok. 10 centymetrów. Najpierw należy zszyć początki trzech takich kawałków, a następnie tworzymy z nich warkoczyk. Następnie układamy je w ślimaka, do momentu, aż uzyskamy pożądaną wielkość dywanu. Na końcu należy odpowiednio zszyć wszystkie miejsca.

Stare koszulki świetnie nadają się na torby. Wystarczy wyciąć odpowiedni kształt i pozszywać poszczególne elementy, tak by uzyskać odpowiedni efekt. Możemy także zrobić to bez szycia. W tym celu powinniśmy dodatkowo naciąć koszulkę, tak by powstały paski, a następnie je związać. Taka torba świetnie nada się na zakupy czy na ciuchy na siłownie. Może także posłużyć jako worek na buty.

Więcej artykułów znajdziesz na stronie Dekolo. Kontakt pod adresem https://dekolo.pl/kontakt.html – sprawdź więcej

Modne staje się również wykorzystanie starych koszulek do wykonania apaszki czy szale na szyję. W tym celu należy przeciąć koszulkę pod biustem, tak by została tylko ta prostokątna część, a następnie wytniesz na tej części paski. Kolejnym krokiem będzie odpowiednie zwinięcie poszczególnych elementów i apaszka na szyje gotowa. Innym sposobem jest przecięcie koszulki na kilka dłuższych kawałków, porozciąganie ich i zszycie wszystkich końców ze sobą.

Jeśli posiadasz naprawdę sporo koszulek, szczególnie tych z nadrukami, możesz uszyć z nich oryginalną i ciekawą narzutę na łóżko. Wystarczy powycinać prostokątne kawałki koszulki, a następnie pozszywać je w jedną wielką całość. Oprócz tego możesz wykorzystać kawałki koszulki do stworzenia pokrowców na poduszki. Plusem tego rodzaju nakryć jest to, że bez problemu możemy wrzucić je do pralki wraz z koszulkami, w których obecnie chodzimy.

Stare koszulki mogą oczywiście posłużyć jako zabawki dla zwierząt, szczególnie dla psów. Wystarczy pociąć T-shirt na długie paski, a następnie połączyć je i związać, tworząc supły na końcach. W ten sposób nie musimy wydawać na specjalne zabawki. Ta z pewnością będzie wystarczająca.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here