Strona główna Turystyka Imponujące rarytasy południowoamerykańskiego kontynentu – Peru oraz Urugwaj

Imponujące rarytasy południowoamerykańskiego kontynentu – Peru oraz Urugwaj

239
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa zawsze zachwycała swoim orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały niemniej jednak do najbezpieczniejszych. Zmniejszenie przestępczości uczyniło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tutaj odnaleźć wolno zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, śliczne, tropikalne plaże oraz dżungle. Współczesne miasta oferują perfekcyjne noclegi i sporo interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o wspaniałych atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Różnorodność pejzaży jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą wędrować jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na plaże. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, lecz w nocy temperatura jest na minusie. Ulewne, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Mimo to taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie niemniej jednak niemalże przenigdy nie pada. To samo mierzy się innych większych miast.

Ameryka Południowa w żółwim tempie musiała przekonywać podróżników do odwiedzenia swoich krajów. Turystyka do niedawna doświadczała tam zastój. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała powolnej zmianie. Wyjazdy do orientalnych krajów stały się nawet atrakcyjne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały miłośników kultury.
Urugwaj słynie z idealnych noclegów i bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się niemalże standardem życia od tubylców. w następstwie tego również kraj ten cechuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu. Stolica kraju, Montevideo słynie z fantastycznego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są wielokrotnie zaskoczeni tak potężnym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w następstwie tego perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam wolno zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Niezmiernie popularnym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here