Strona główna Dom Jak praktycznie urządzić małą łazienkę?

Jak praktycznie urządzić małą łazienkę?

232
PODZIEL SIĘ

Mała łazienka to częsty problem, szczególnie dla osób mieszkających w bloku. Jednak nie przeszkadza to w tym, by urządzić ją funkcjonalnie oraz wygodnie. Odpowiednia aranżacja wnętrz może także optycznie ją powiększyć i nadać jej piękny wystrój.

Rozwiązanie problemu małej łazienki, wcale nie jest takie trudne. Obecnie mamy ogromny wybór sprzętów oraz mebli, które możemy dostosowywać do poszczególnych wnętrz. Ciekawym sposobem jest także skorzystanie z mebli na zamówienie, w ten sposób będziecie mogli indywidualnie aranżować swoje wnętrze. Zanim zaczniecie urządzać łazienkę, powinniście dokładnie rozplanować, gdzie umieścicie poszczególne sprzęty oraz co właściwie będzie wam niezbędne w tym pomieszczeniu.

Optyczne powiększanie

Oprócz poszczególnych mebli oraz sprzętów, które umieścimy w łazience, powinniśmy pomyśleć o kolorze ścian oraz oświetleniu. To istotne elementy, które mogą zdecydowanie zmienić wystrój całego wnętrza, a nawet optycznie go powiększyć. Jasne, pastelowe barwy zapewniają efekt przestronności. Należy pamiętać, aby nie zestawiać ze sobą zbyt kontrastowych kolorów oraz nie umieszczać wielu ozdób – lepiej postawić na całkowity minimalizm.

Istotne jest także oświetlenie, które znajdzie się w łazience. Dzięki odpowiednim lampom także możemy powiększać daną przestrzeń. Dodatkowo zaleca się umieszczenie luster, które będą odbijać światło, rozświetlą i powiększą wnętrze.

Prysznic czy wanna?

To chyba główny dylemat urządzania małej łazienki, zazwyczaj ze względu na jej rozmiary, nie możemy pozwolić sobie na oba sprzęty. Ludzie decydują się ostatecznie na prysznic, uważając że zajmuje on mniej miejsce. Jednak nie zawsze musi tak być, czasami zdarza się, że bardziej funkcjonalna okaże się niewielka wanna. Poza tym przy wannie możemy zawsze zamontować specjalną kabinę oraz podwieszenie na prysznic. Obecnie na rynku możemy znaleźć niestandardowe kształty kabin prysznicowych czy wanien, dlatego każdy może dostosować odpowiedni sprzęt do swojego wnętrza.

W Radius Centrum znajdziesz między innymi meble młodzieżowe Warszawa, wyposażenie do kuchni, sypialni i wiele innych

Funkcjonalność

W łazience istotna jest także funkcjonalność, która pozwala nam na wygodę oraz zachowanie porządku. Ważne, aby odpowiednio wykorzystać każdy element łazienki. Umywalka może być wbudowana w szafkę, a lustro może wisieć na drzwiach szafki. Warto także umieścić półki, na których będziecie mogli umieścić akcesoria i kosmetyki do kąpieli.
Jeśli zdecydujemy się na kabinę prysznicową, zrezygnujmy z wysokiego brodzika oraz wyłóżmy podłogę kabiny prysznica tymi samymi płytkami co reszta łazienki. Powiększy to przestrzeń zarówno optycznie, jak i praktycznie.

Częstym problemem staje się umieszczenie pralki w łazience. Warto wybierać taką, która będzie zajmowała jak najmniej miejsca, a oprócz tego możemy zamontować nad nią blat, tak by zyskać nowe miejsce.

Znajdźmy także odpowiednie miejsce na ręczniki. Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest umieszczanie ich na grzejnikach szczebelkowych. Oprócz tego, że zyskujemy więcej miejsca, to ręczniki będą szybciej schły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here