Strona główna Rozrywka Jak przygotować się na maraton filmowy w kinie?

Jak przygotować się na maraton filmowy w kinie?

723
PODZIEL SIĘ

Maratony filmowe to niesamowita okazja, aby spędzić czas ze znajomymi czy wybrać się na randkę. Kina organizują różnego rodzaje całonocne seanse i każdy z pewnością może znaleźć coś dla siebie. Należy jednak odpowiednio przygotować się do takiego maratonu. Jak to zrobić – odpowiedź znajdziecie poniżej.

Kina co jakiś czas organizują maratony, które trwają zazwyczaj przez całą noc. Może to być okazja, by obejrzeć za jednym razem trzy części jakiegoś filmu lub po prostu różne filmy jednego gatunku. Istnieją maratony poświęcone horrorom, komediom oraz innym gatunkom. Nie zawsze przecież mamy czas by wybrać się na jakiś film w ciągu dnia. Bilety na to wydarzenie są zazwyczaj dosyć tanie. Do tego, często przed, organizowane są różnego rodzaje konkursy czy promocje, które umożliwiają jeszcze tańszy bilet.

Ze względu na to, że seanse trwają zazwyczaj bardzo długo, powinniśmy odpowiednio się do nich przygotować. Ciężko jest przesiedzieć osiem czy 10 godzin w kinie, i to jeszcze w nocy. Warto pomyśleć o kilku rzeczach, przed pójściem na całonocny seans.

 

O czym warto pamiętać?

Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ubiór oraz wygodę – od tego zależy bardzo wiele. Często bywa tak, że temperatura w kinie jest dosyć niska (działa klimatyzacja), powinniśmy zatem zadbać o właściwy strój w tym czasie. Najlepiej zabrać ze sobą dodatkową bluzę czy koc. W ten sposób na pewno przyjemniej będzie nam się oglądało film.

Oprócz tego pamiętajmy o komforcie. Fotele w kinie nie zawsze należą do najwygodniejszych, a nawet jeśli wydają się takie, to wielogodzinne siedzenie i tak zacznie być męczące. Możemy zabrać ze sobą jakąś poduszkę, którą umieścimy przy naszym karku, który najczęściej zaczyna boleć jako pierwszy.

Inne rzeczy o których warto pamiętać, przed wejściem na sale to napoje oraz jedzenie. Przede wszystkim możemy wypić przed filmem lub w trakcie kawę czy napój energetyzujący. W tym czasie kina często oferują dodatkowe stoiska z tego typu napojami. Cola także działa pobudzająca – w kinie także jest jej pod dostatkiem.

Seriale i filmy online dostępne są na stronie Kinoman.co

Jeśli chodzi o jedzenie, to oczywiście możemy przed seansem kupić ulubione przekąski, które zaspokoją nasz głód. Pamiętajmy jednak, aby nie wychodzić po nie w trakcie filmu. Poczekajmy na przerwę między seansami i dopiero wtedy udajmy się do kasy. Uważajmy także, by nie przeszkadzać innym widzom podczas konsumowania przekąsek.

Gdzie szukać informacji?

Informacje o danym maratonie filmowym zawsze umieszczane są na stronach internetowych danego kina. To tam możemy kupić bilet i zarezerwować miejsca na dany maraton. Oprócz tego, jeśli jesteśmy zapisani, jako klienci danego kina możemy otrzymywać takie informacje SMS-em lub na maila. Obecnie reklamy pojawiają się na także na Facebooku czy innych portalach społecznościowych. Jednym z najpopularniejszych serwisów, który współgra z Multikinem jest ENEMEF. Serwis ten zajmuje się organizacją tego typu imprez i umożliwia zakup biletów oraz korzystania z różnego rodzaju promocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here