Strona główna Dom Jak wybrać odpowiednie oświetlenie dla każdego pomieszczenia?

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie dla każdego pomieszczenia?

221
PODZIEL SIĘ

Oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów, dzięki którym dom staje się prawdziwym domem. Odpowiednie oświetlenie umożliwia łatwe wykonywanie zadań, sprawia, że domownicy czują się bezpieczniej i wygodniej oraz pozwala cieszyć się domem z pełnym potencjałem. Każdy pokój ma jednak specyficzne i unikalne oświetlenie ogólne i akcentujące.

Kilka wskazówek i pomysłów, należy wziąć pod uwagę przy planowaniu potrzeb oświetleniowych w każdym pokoju w domu. Jeśli nie ma się pewności, jaki rodzaj oświetlenia jest potrzebny, lub szuka się inspiracji, warto poświęć kilka minut, aby przejrzeć ciekawe strony internetowe.

Przedpokój i schody

Warto użyć oświetlenia i dekoracji dla pierwszego wrażenia. Przedpokój daje pierwsze wrażenie wnętrza domu. Dlatego należy wypośrodkować tradycyjny żyrandol, współczesny wisiorek lub przejściowy blat w korytarzu, aby zapewnić podstawowe oświetlenie i stworzyć przyjazną atmosferę.

Sprawić, aby grafika ożyła i została oświetlona za pomocą światła halogenowego z toru lub regulowanej oprawy do wbudowania. Lustra dodają również dekoracyjny element do tego typu pomieszczenia. Trzeba pamiętać, aby dopasować dekoracyjny element do przestrzeni. Nie wszystkie przedpokoje mogą pomieścić duży żyrandol, więc trzeba upewnić się, że proporcje wielkości są prawidłowe. Podobnie, jeśli jest większa przestrzeń, potrzebne będzie większe urządzenie do oświetlenia. Jeśli wyborem stanie się oświetlenie górne, można wybrać żyrandol, który będzie wyglądał atrakcyjnie.

Zawsze należy pamiętać, że schody i przedpokój muszą mieć dobre oświetlenie ogólne dla bezpieczeństwa. Aby zapobiec wypadkom, schody powinny być oświetlane od góry do dołu za pomocą przełączników w obu miejscach. Dla bezpieczeństwa na korytarzach, trzeba rozmieszczać oświetlenie, co 2,4 do 3,0 m. Można użyć pasujących kinkietów, aby dopełnić wiszący żyrandol. Zawsze należy montować kinkiet nad poziomem oczu (około 66 „od środka uchwytu do podłogi), aby źródło światła nie było widoczne.

E-klosz.pl – sklep, w którym znajdą Państwo między innymi plafony sufitowe czy kinkiety

Powierzchnia mieszkalna

Należy użyć oświetlenia, aby wydobyć to, co najlepsze w przestrzeni mieszkalnej. Poprawić atmosferę pokoju, tekstury ścian, akcentujące dzieła sztuki lub po prostu zapewnić ogólne oświetlenie swojej sypialni, salonu, pokoju rodzinnego, pokoju dziecięcego. Wiele różnych rodzajów opraw oświetleniowych będzie działać zarówno dla oświetlenia ogólnego, jak i akcentującego.

Warte rozważenia jest użycie oświetlenia wpuszczanego, aby oświetlić ogólny obszar. Jest to korzystne, ponieważ źródło światła jest ukryte. Mocowanie do sufitu, kinkiety ścienne i lampy wewnętrzne są również doskonałym wyborem i zapewniają wystarczające oświetlenie. Oprawy te są nie tylko elementami dekoracyjnymi, ale są idealnymi źródłami oświetlenia zadaniowego do czytania lub grania w gry.

Podczas gdy tradycyjne oprawy ścienne z ramionami pozostają najpopularniejszą formą oświetlenia ściennego, coraz więcej współczesnych kinkietów ściennych zyskuje na popularności w oświetleniu akcentującym. Warto wypróbować oświetlenie wpuszczone lub oświetlenia ścieżki, aby ożywić pokój poprzez akcentowanie na przykład grafiki. Lampy wewnętrzne są również doskonałym wyborem. Przy ograniczonej powierzchni stołu lampy ścienne są dobrą alternatywą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here