Strona główna Ogólna Jak zakupić parcelę pod budowę domu?

Jak zakupić parcelę pod budowę domu?

157
PODZIEL SIĘ

Urządzając budowę mieszkania, pierwszym elementem podjętego w tym zakresie działania będzie na pewno odszukanie należytej działki. W tym czasie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być działka – ta o niedużych rozmiarach będzie na pewno mniejszym kosztem finansowym, jednakże inne zagadnienia wskazują, że posiadanie kolosalnej nieruchomości pod budowę ma dużo zalet. W szczególe nie będziemy ograniczeni wielkością budynku mieszkalnego, jaki będziemy budować – należy wziąć też pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Też sprawa dobudowania obiektów gospodarczych czy garażu też będzie niemożliwa przy działce zbyt małej.

Niekiedy zdarzają się działki o relatywnie ogromnej przestrzeni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta nadzwyczaj wydłużonego, tak, że działka najzwyczajniej w świecie jest wybitnie wąska. Jest to niekorzystne, albowiem będzie mnóstwo trudniej zbudować na takiej działce dom, urządzić w ogóle później taką działkę. Nie powinna ona w związku z tym mieć mniejszej wielkości niż 20 metrów, musimy bo wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z którymi odległość ściany domu od granicy działki ma wynosić nie mniej niż 4 metry (jeśli ściana ma otwory okienne lub drzwiowe).

Konstrukcja własnego domu to wielka inwestycja, w następstwie tego nie każdego stać na taki komfort, nawet przy założeniu, że część inwestycji wolno zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Niemniej jednak dom o podobnej wielkości można zbudować również stosunkowo niższym wydatkiem, przy przeznaczeniu kilku fundamentalnych sposobów na niedrogie budowanie.

Na początku działka – zamiast kupować obszar pod budowę w modnej okolicy, gdzie koszty działek są w wielu przypadkach zawrotne, można znaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym i wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Kolejna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia oraz bez umieszczenia garażu w bryle obiektu. Często okazuje się albowiem, że wykonanie podpiwniczenia ma prawo podwyższyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna sprawa to wykonanie większości prac budowniczych metodą tak oznaczaną gospodarską, to właśnie dzięki temu pełny koszt robocizny przy budowie ma okazję zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że przestrzeń budowanego domu nie naruszy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej strukturze i przykrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here