Strona główna Rozrywka Jak zdefiniować zabawę?

Jak zdefiniować zabawę?

244
PODZIEL SIĘ

Zabawa jest cząstką składową cywilizacji, a cywilizacja to przyjęty w społeczeństwie specjalistyczny sposób postępowania, rozumowania oraz odczuwania. Stanowi drogę życiową narodu. W związku z tym kultura społeczeństwa jest reprodukcją jego norm moralnych. Prawdopodobnie żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak bardzo w obecnym stuleciu ani nie zyskał takiej popularności i takiego wpływu, jak kino i telewizja.

Niektórzy twierdzą, że filmy to samo życie. Bo jednakże gwiazdy filmu są równolegle dzisiejszymi bohaterami ludowymi, w związku z tym filmy mogą przydawać tej innowacyjnej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.
Zabawa może oddziaływać na ludzi korzystnie lub szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była nieszkodliwą imprezą rodzinną, aktualnie jest wyłącznie dla dorosłych. Co poniektórzy motywują tę uderzającą zmianę, powiadając, że chodzi najzwyczajniej w świecie o niewinne odprężenie się.

Jakkolwiek czy to zgodność z rzeczywistością? W rzeczywistości większa część nowoczesnych rozrywek utraciła wszystkie dawniejsze wartości etyczne z przyczyny trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, brutalnej przemocy i ujawniania scen erotycznych.

Potrzeby człowieka są przeróżne, a wynika to w głównej mierze z rozmaitości ludzi na globie, albowiem każdy z nas jest inny oraz każdy przez to absorbuje się innymi rzeczami i inne rzeczy go interesują. Czy to potrzeby inspirowane przez geny czy to potrzeby wynikające najzwyczajniej w świecie z prywatnych predyspozycji – nie istotne. Ważny jest fakt, że są pewne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi oraz które są reprezentatywne dla każdego z nas, mimo różnorodności i są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, tudzież u drugich ich w ogóle nie ma. Tak lub inaczej, nawet potrzeby następujące u wszystkich są jednak spełniane w różny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here