Strona główna Turystyka Kraje południowej Ameryki – sprzeczności

Kraje południowej Ameryki – sprzeczności

257
PODZIEL SIĘ

Państwa południowoamerykańskie pozostały dostrzeżone jako obiekty krajoznawcze dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka niemalże w żadnym wypadku się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ wielkiej poprawie. Ludzie zaczęli coraz częściej zwiedzać te miejsca. Wyjazdy w tamte rejony stały się pasjonującą przygodą.

Współczesna turystyka kształtuje się w zastraszającym tempie. Skutkiem tego także większość z nas nie umie już zachwycać się legendarnymi turystycznie krajami. Ludzie zwiedzają coraz to nowsze miejsca chcąc je dokładnie poznać. Wybitnie modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Atrakcyjnym krajem jest z pewnością Argentyna. Jest państwem niezwykle urokliwych krajobrazów i wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych równin Patagonii są w stanie okazać się imponującym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie bujnej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie co poniektóre atrakcje tego regionu.

W centrum tej wspaniałej nie odkrytej przyrody znajduje się dzisiejsza stolica kraju Buenos Aires. Nowoczesne miasto oferuje olśniewającą bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby i centra handlowe. Również miłośnicy miejskiego życia jak i dziewiczej przyrody odnajdą coś dobrego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej oraz paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia i potrzebują ciągle się rozwijać. Mają oni trzy wielkie miłości: dobra kuchnia, zabawa oraz naturalnie piłka nożna.
Jednym z dodatkowych godnych uwagi państw Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał własną niepodległość w 1825 roku. Jakim sposobem każdy kraj tego kontynentu, też Boliwia znamionuje się dużym zróżnicowaniem. Miasta turystyczne są niezwykle poprawnie rozwinięte, występuje ekskluzywna baza hotelowa, noclegi, restauracje i puby. Jednak jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas bardzo długa droga autokarem bądź też jeepem.

Infrastruktura boliwijska pożąda z pewnością modernizacji. W trakcie takich wypraw wolno nacieszyć oczy kapitalnymi krajobrazami. Boliwia jest krajem wiernym swojej rodzimej kulturze. Blisko dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko wolno obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here