Strona główna Dom Kupno ziemi pod budowę

Kupno ziemi pod budowę

258
PODZIEL SIĘ

Planując budowę domu, pierwszym szczegółem podjętego w tym zakresie działania będzie na pewno odszukanie właściwej działki. W tym czasie powstaje dylemat, jakiej wielkości ma to być działka – ta o niewielkich rozmiarach będzie na pewno mniejszym kosztem finansowym, jednakże inne zagadnienia wskazują, że posiadanie ogromnej nieruchomości pod budowę ma dużo zalet.

W szczególe nie będziemy ograniczeni wielkością budynku mieszkalnego, który będziemy konstruować – trzeba wziąć także pod szczególną uwagę rozbudowę domu w przyszłości. Też kwestia dobudowania obiektów gospodarczych czy garażu również będzie niemożliwa przy działce zbyt małej.
Czasem zdarzają się działki o relatywnie ogromnej przestrzeni całkowitej, jednakże o kształcie prostokąta niezwykle wydłużonego, tak, że działka po prostu jest niesłychanie wąska. Jest to niekorzystne, bowiem będzie mnóstwo trudniej zbudować na takiej działce dom, urządzić w ogóle po pewnym czasie taką działkę.

Nie powinna ona w takim razie posiadać mniejszej szerokości aniżeli 20 metrów, powinniśmy albowiem wziąć pod uwagę przepisy, zgodnie z jakimi odległość ściany domu od granicy nieruchomości ma wynosić nie mniej aniżeli 4 metry (jeżeli ściana posiada otwory okienne bądź drzwiowe).
W jaki sposób bez zbytnich kosztów wybudować lokal mieszkalny?
Budowa własnego domu to kolosalna inwestycja, wobec tego nie każdego stać na taki komfort, nawet przy założeniu, że część inwestycji wolno zrealizować po wzięciu kredytu bankowego hipotecznego. Mimo to dom o pokrewnej wielkości można zbudować też stosunkowo niższym wydatkiem, przy zastosowaniu kilku fundamentalnych sposobów na tanie budowanie.
Na początku działka – zamiast nabywać obszar pod budowę w modnej okolicy, gdzie ceny działek są często zawrotne, wolno odnaleźć działkę położoną dalej od miasta, o statusie rolniczym oraz wystąpić o warunki zabudowy siedliskowej. Kolejna oszczędność to budowa domu bez jego podpiwniczenia oraz bez umieszczenia garażu w bryle budynku.

Często okazuje się albowiem, że wykonanie podpiwniczenia ma prawo podwyższyć koszt samej budowy domu nawet do 30 procent. Kolejna sprawa to wykonanie znacznej większości prac budowniczych metodą tak oznaczaną gospodarską, to naturalnie dzięki temu pełny koszt robocizny przy budowie może zamknąć się kwotą 30 tysięcy złotych, przy założeniu, że powierzchnia konstruowanego domu nie przekroczy 100 metrów kwadratowych powierzchni. Wykonujemy dach o prostej strukturze i pokrywamy go blachodachówką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here