Strona główna Technologia Nieziemski wypoczynek we Włoszech czy w Chorwacji?

Nieziemski wypoczynek we Włoszech czy w Chorwacji?

240
PODZIEL SIĘ

Współczesna turystyka proponuje nam dużo możliwości. Podróże po odległych kącikach świata stają się coraz to powszedniejsze. W szeregu przypadków zapominamy jakie śliczne miejsca znajdują się na rodzimym kontynencie. Na pewno zaskakująco pięknym europejskim krajem jest Chorwacja.

Łagodny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii granicznej to nieliczne atrakcje tego kapitalnego miejsca. Pejzaż na czyste, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce oraz miasta zbudowane na wzór wenecki robią wspaniałe wrażenie. W kuchni przeważają lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Nowoczesne miasta mają kapitalnie rozbudowane noclegi, restauracje oraz nocne rozrywki.

To właśnie dzięki temu Chorwacja jest w wielu przypadkach odwiedzana przez wędrowców z całego świata. Klimat w tym państwie jest bardzo zróżnicowany. W lecie i w zimie klimat jest niesłychanie łagodny. imponujące warunki powodowe przyciągają tutaj rzeszę podróżników. Chorwacja może być perfekcyjnym pomysłem na familijną, niezapomnianą wycieczkę oraz niezwykłą przygodę.

Któż z nas nie zna Włoch? Eleganckie, kulturalne państwo o doskonałym klimacie od wieków animowało malarzy oraz poetów. Dziś popularne miasta takie jak Wenecja, Florencja czy Neapol stały się globalnymi stolicami mody i stylu. Doskonała baza hotelowa, noclegi, kluby oraz puby, a w głównej mierze włoskie restauracje są niesamowitymi atrakcjami tego kraju. Będąc tam każdy czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy.

W pokaźniejszych miastach bardzo w wielu przypadkach organizowane są festiwale kulturalne. Na pewno nie wolno się tam nudzić. Od zawsze miasto to pociągało w szczególności imponującym klimatem. Temperatury latem są o wiele łagodniejsze na północy niż na południu. Północ jest obszarem o obszernej wilgotności. Włochy cieszą się cudowną pogodą cały rok, jednak najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień oraz czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here