Strona główna Ogólna Ogrzewanie – zaawansowane technicznie, współczesne i przyjazne dla środowiska

Ogrzewanie – zaawansowane technicznie, współczesne i przyjazne dla środowiska

178
PODZIEL SIĘ

Planując swój wyśniony lokal mieszkalny, od razu należałoby zastanowić się, jaki zastosujemy w nim układ ogrzewania. Zależnie od wyboru bo systemu ogrzewania od razu na etapie budowy będzie konieczne zastosowanie wiarygodnych rozwiązań technicznych, uwzględniających kwestie ogrzewania. Teraz jest dużo rodzajów systemów grzewczych, zaczynając od standardowych, inaczej wstawienia pieca grzewczego na węgiel lub też drewno, przez ogrzewanie gazowe, elektryczne lub na olej opałowy. Każde z tych rozwiązań ma własne mocne oraz słabe strony, wskutek tego należy wybrać system optymalny dla konkretnego przypadku.

Czasami uwarunkowania dyktują miarodajne rozwiązania, przykładowo może zaistnieć taka sytuacja, kiedy budowany dom będzie znajdował się w terenie otoczonym programem środowiskowym, pozwalającym wyłącznie na zastosowanie takiego systemu ogrzewania, jakie jest pro-ekologiczne. Z kolei fakt braku w bliskości nieruchomości budowniczej sieci instalacji gazowej wywoła eliminacje, już na starcie, myśli o ogrzewaniu gazowym domu, jakie jest praktyczne, relatywnie niedroga jest infrastruktura niebezużyteczna do tego typu ogrzewania oraz jest to system dosyć korzystny cenowo.

Ostatnimi czasy coraz bardziej atrakcyjne staje się ogrzewanie domu za pomocą dyspozycji odnawialnych źródeł energii. Do w największym stopniu kultowych należą: kolektory słoneczne, pompa ciepła i przydomowa elektrownia wiatrowa. Kolektory słoneczne umieszczane są albo na dachu budynku, czy też także obok niego, na szczególnych podstawach. Jednak to źródło ogrzewania może służyć jedynie jako uzupełniające źródło ciepła, przede wszystkim w miesiącach wiosennych i letnich, kiedy jest największe nasłonecznienie. Zastosowanie pompy ciepła to interesujące rozwiązanie, jednakże relatywnie drogie. Jest to opłacalna forma ocieplania domu, jeżeli jest on relatywnie obszerny – nie opłaci się tego rodzaju inwestycja przy domu na przykład 100 metrowej powierzchni. Zastosowanie przydomowej elektrowni wiatrowej to interesujące rozwiązanie, taka inwestycja ma prawo przez kilkadziesiąt lat zapewnić nam źródło ciepłej wody, służącej zarówno do ogrzewania obiektu, jak także i do celów bieżących pragnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here