Strona główna Turystyka Porywające wakacje krajach południowej Ameryki

Porywające wakacje krajach południowej Ameryki

247
PODZIEL SIĘ

Mówiąc o krajach Ameryki Południowej grzechem byłoby nie nadmienić o Brazylii. Spośród wielu krajów tego rejonu, to naturalnie tam turystyka rozwinęła się najlepiej. Wyjazdy w te miejsca są pełne fascynujących przygód. To kraj z olśniewającymi, tropikalnymi plażami, Jej zielone lasy określone są płucami całego świata, a współczesne miasta oddają luksus bogatych lokatorów. Brazylijczycy ubóstwiają karnawałowy taniec i piłkę nożną.

Nowoczesne miasta proponują doskonałe noclegi, kluby oraz puby. Brazylijczycy są tak zróżnicowani jak pejzaż kraju. Pomieszkuje tu dużo grup etnicznych.
Rajem dla przyrodników stają się bagna Pantanal, liczne kaniony oraz jaskinie. W kraju przeważa klimat wilgotny oraz suchy. Nadbrzeżne części kraju są gorące, północne oraz górskie okresami mogą być chłodne. Pory ulewne wstępują od stycznia do kwietnia. W tym okresie możemy wiec unikać podróży do tego miejsca. Jadąc do Brazylii warto zaopatrzyć się w okulary słoneczne, ostre słońce może oślepiać. Ciepłą odzież należy zabierać ze sobą w czasie zimowym, który trwa od czerwca do sierpnia.

Kraje południowoamerykańskie dopiero od niedawna pozostały spostrzegane jako obiekty gdzie rozwija się turystyka. tak rzeczywiście musiały przekonać do siebie gości, że podróże do Ameryki Południowej mogą być olśniewające i bezpieczne. Jednym z bardziej swoistych tamtejszych państw jest Chile. Jego podłużny, geograficzny kształt od zawsze nas zachwycał. Miejsca tam występujące są niestereotypowe. Wzdłuż kraju rozciąga się perfekcyjne pasmo Andów, które praktycznie cały czas mamy w zasięgu wzroku.

Chile jest krajem, w którym znajdują się perfekcyjne warunki do uprawiania sportów. Na północy narty i trekking, w centralnej części jazda konna, a na południu spływy kajakowe i sporty ekstremalne. Stolica państwa, Santiago, jest miastem nadzwyczaj współczesnym. Proponuje ono świetne miejsca gdzie wolno zakosztować orientalnej kuchni, nowoczesne noclegi oraz kluby oraz dyskoteki. Miłośnicy kultury są w stanie odwiedzać liczne miejskie muzea. Z pewnością podróż w takie miejsce ma prawo być pasjonującym przeżyciem oraz niezwykłą przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here